• Slobodný prístup k informáciám

• Poskytovanie informácií podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov

• Právo na prístup k informáciám má každý (fyzická/právnická osoba).

• Žiadateľ nie je povinný preukazovať právny alebo iný dôvod, pre ktorý informácie požaduje.

• Povinné osoby (štátne orgány, obce a mestá, právnické alebo fyzické osoby, ktorým zákon zveruje vo vymedzenom rozsahu právomoc rozhodovať o určitých právach a povinnostiach, rozpočtové a príspevkové organizácie zriadené štátom alebo obcou, právnické osoby zriadené zákonom) sú povinné poskytovať informácie.

• Akákoľvek informácia, ktorej zverejnenie iné predpisy výslovne nevylučujú a ktorú má povinná osoba k dispozícii je verejne prístupná.

• Nesprístupnia sa informácie, ku ktorým je prístup verejnosti obmedzený podľa osobitných zákonov.

• Informácia – písomnosť (jej obsah), nákres, výkres, mapa, graf, fotografia, obsah ústneho vyjadrenia alebo zvukového záznamu (rozhovor, porada), obsah technického média alebo iný záznam.

Zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov – ZZ_2000_211_20160101.pdf

Smernica NSK o vnútornom systéme prijímania, preverovania a evidencie podnetov pri oznamovani protispoločenskejčinnosti, Interné smernice školyInterné smernice školy

Na základe zákona č. 211/2000 Z. zo slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov majú občania právo žiadať sprístupnenie informácií.

Žiadosť musí obsahovať nasledovné údaje:

• komu je určená,

• kto ju podáva (fyzická osoba uvedie meno, priezvisko, bydlisko; právnická osoba uvedie obchodné meno, sídlo),

• akú informáciu si žiada sprístupniť,

• spôsob, akým sa sprístupnenie informácie žiada,

• musí byť datovaná a pri písomnej žiadosti podpísaná žiadateľom.

Ak žiadosť nemá predpísané náležitosti, škola bezodkladne vyzve žiadateľa, aby v lehote siedmich dní neúplnú žiadosť doplnil. Ak napriek tejto výzve žiadateľ žiadosť nedoplní a informáciu nemožno pre tento nedostatok sprístupniť, škola žiadosť odloží. Odloženie žiadosti sa vyznačí v spise.

Lehoty na vybavenie žiadosti:

Informácia sa sprístupní najneskôr do 8 pracovných dní odo dňa podania žiadosti. Lehotu na sprístupnenie informácie možno predĺžiť, najviac však o 8 pracovných dní.

Žiadosť o poskytnutie informácie podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov -  Ziadost_o_poskytnutie_informacie_-_tlacivo.pdf

Povinné zverejňovanie informácií

Každá povinná osoba podľa § 2 ods. 1 a 2 je povinná zverejniť tieto informácie:

Sadzobník úhrad za poskytovanie informácií:

• poštové poplatky podľa aktuálneho cenníka Slovenskej pošty a.s.
          • tlač alebo kopírovanie jedna strana A4 čiernobiela  - 0,08 €
          • obálka A5 - 0,17 €
          • obálka A4 - 0,20 €

Obmedzenia prístupu k informáciám

Škola obmedzí prístup k informáciám, ak ide o:

1. ochranu utajovaných skutočností,

2. ochranu osobnosti a osobných údajov,

3. ochranu obchodného tajomstva,

4. ďalšie obmedzenia prístupu k informáciám.

5. Obmedzenie prístupu k informáciám spočíva v ich nesprístupnení alebo v obmedzenom sprístupnení za podmienok podľa § 8 až 11 zákona.

Ak je predmetom žiadosti získanie informácií, ktoré už boli zverejnené, škola najneskôr do piatich dní od podania žiadosti oznámi žiadateľovi údaje, ktoré umožňujú vyhľadanie a získanie zverejnenej informácie.

Škola povinne na svojom webovom sídle zverejňuje zmluvy, faktúry a objednávky.

Podávanie žiadostí, podnetov, sťažností, iných podaní:

Sťažnosti podľa zákona NR SR č. 9/2010 Z. z. o sťažnostiach a petície podľa zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v platnom znení vybavuje úsek riaditeľky školy Škola umeleckého priemyslu Ladislava Bielika, Vajanského 23, Levice.

Sťažnosti, petície, návrhy, podnety a iné podania možno podať:

• písomne ako poštovú zásielku na adresu: Škola umeleckého priemyslu Ladislava Bielika, Vajanského 23, Levice Ul. Vajanského 23, 934 03 Levice

• písomne osobným doručením na sekretariát riaditeľky školy

• telefonicky: 036/6312195

• elektronickou poštou na adresu: suplbielika@suplbielika.sk alebo skola@suslbielika.sk

Poverený zamestnanec útvaru riaditeľky školy prijatú žiadosť zaeviduje do registratúry a pridelí jej číslo.

Vybavenie žiadosti zabezpečuje útvar riaditeľky školy (sekretárka riaditeľky školy) priamo alebo postúpením žiadosti príslušnému zamestnancovi školy, ktorý je kompetentný na jej vybavenie.

Žiadosť je možné podať osobným doručením v dňoch školského vyučovania počas pracovných dní, v čase určenom pre verejnosť (v čase od 7:30 hod. do 15:00 hod.). Žiadosti podané elektronickou poštou možno podávať bez časového obmedzenia.