• Plagát a príbeh roka 2024

• Dňa 18.12.2023 sa v OC Promenáda v Nitre uskutočnilo vyhodnotenie súťaže Nitrianskeho samosprávneho kraja Plagát a príbeh roka 2024. Naša žiačka Lucia Máteová získala v kategórii Grafika 3. miesto. Srdečne blahoželáme!!!

Na výstave Plagát a príbeh roka 2023 je vystavených 18 prác žiakov našej školy. Tešíme sa s nimi.

• Textilná tvorba 2023

• V rámci súťažnej výstavy Textilná tvorba 2023, ktorá je prehliadkou neprofesionálnej tvorby s celoštátnou pôsobnosťou a koná sa každé 2 roky, získali naše žiačky krásne umiestnenia. V kategórii Šperk získala 3. miesto Andrea Malá so svojou prácou Flóra (strojové šitie, vyšívanie).

V kategórii Odev, odevný doplnok získali 2. miesto Lenka Suchá s prácou Čaro shibori - kimono (batika shibori) a 3. miesto Bibiana Angletová s prácou Závan minulosti (aplikácia, strojová výšivka, strojové šitie).

Táto výstava je určená neprofesionálnym výtvarníkom, ktorí sa inšpirujú tradičnou textilnou tvorbou a remeselnými tradíciami, pričom svoju tvorbu posúvajú do modernej polohy súčasného dizajnu.

Našim dievčatám, teraz už absolventkám, zo srdca gratulujeme!!!

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 28.11.2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Z 10 zúčastnených žiakov boli najúspešnejší riešitelia títo žiaci, ktorým srdečne gratulujeme: 1. miesto Alexandra Kósová IV.GPV, 2. miesto Vanesa Korenčíková III.GPV, 3. miesto Sofia Tobiášová II.FOR.

Alexandra Kósová, ktorá sa umiestnila na prvom mieste, postupuje na okresné kolo, ktoré sa uskutoční 17.1.2024.